Gry-SkyWare.pl - Tworzymy z pasją

Pełna wersja: Kronika serwera SkyWare
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
To jest streszczenie kroniki, zrobione jak zrobione ale jest, jeśli ktoś chce wiedzieć coś więcej niech spojrzy w starsze wpisy kroniki. Co do frekwencji czasem były to jedyne wpisy warte umieszczenia w streszczeniu. Nie umieściłem tu sporo moich opisów co zbudowałem lub buduje bo wtedy pewnie każdy miałby mi za złe że się lansuję czy coś (prawda jest taka że brakuje tu wpisów innych osób mimo iż zachęcałem do tego nie raz). Niektóre wpisy swoje lub innych też pominąłem z różnych powodów.

A co do samej frekwencji, według mnie to całkiem dobry, choc nie jedyny znacznik tego czy serwer idzie w dobrym kierunku. Jeśli gracze chcą grać, zostają jakiś czas na serwerze, polecają serwer innym, znaczy to że działania naszej ekipy odnoszą pozytywny skutek. Poza tym dobrze jest jeśli gracz zobaczy ze odbijamy się po kryzysie jaki miał miejsce w czasie luty-marzec. Z obserwacji wynika też smutna prawda że jeśli serwer nie ma co najmniej magicznej dwucyfrowej liczby 10 to liczba nowych graczy też jest mniejsza. 

Większa liczba graczy to też sporo nowych osób, a tym samym także i nowych talentów budowlanych, skrypterskich, czy po prostu dobrych helperów. Z czasem i u nas w ekipie ludzie się wypalają albo znikają z jakiś niezależnych przyczyn więc dobrze by było mieć jak najszerszy dobór jeśli chodzi o kadry. Jeśli ekipa z braku kadr zacznie szwankować to i serwer zacznie a tym samym odbije się to na graczach i samej grze.

No i przede wszystkim nowi gracze to też nowe osoby do poznania, może z ciekawym charakterem, zainteresowaniami itd. a to zawsze plus i myślę że dążenie do wyższej frekwencji nie jest niczym złym. Oczywiście cały czas dbając by gracze czuli się u nas dobrze i chciało się im u nas grać, w końcu sami też jesteśmy graczami i raczej nie wyobrażam sobie budowania serwera na którym samemu mi by się grać nie chciało. Masówką gdzie gracz to pionek służący do wyciągania z niego kasy nigdy też się nie staniemy, liczba graczy powinna być tylko tak wysoka by dało się w miarę spokojnie zająć każdym z nich z osobna gdyby nagle czegoś potrzebowali (albo przynajmniej załatwić sprawę w przeciągu max 24h)

Dalszą dyskusję proponuję przenieść na Discord lub inny nowy temat na forum by nie robić tu spamu.
Minęło parę dni, z racji że to kolejny rok działalności kroniki dojdzie do małych zmian. Będę tu umieszczał wpisy zawierające także to co zrobili i inni na serwerze, oczywiście dalej też można zamieszać wpisy za siebie do czego zachęcam. 

Myślę by podzielić wpis na 3 części. Pierwsza część to część oficjalna czyli frekwencja, plany dotyczące serwera, stan prac itd.
2 część to mój wpis za siebie , 3 część to spis tego czego dokonali gracze. Wpisy 3 części mogą trochę potrwać z racji rozległości - nie obędzie się pewnie bez edycji i dopisków do tego punktu.

Więc zaczynając:

Średnia frekwencja w ostatnich dniach to 10 osób, w skokach frekwencji o co najmniej połowę więcej.  Z powodu mundialu przy niektórych meczach widoczne spadki ;) Z racji wakacji frekwencja pewnie będzie wyższa, choc spora część potencjalnych graczy jak i ekipy serwerowej wyjedzie na wakacje lub podejmie pracę sezonową, także najpewniej będą wahania. Dokańczane są zaczęte wcześniej skrypty, nowy spawn na freebuild wymaga przystosowania do użytku dla graczy, czyli hologramy, informacje, zabezpieczenia itd. . Trwają zmiany w administracji - kto co i jak, umieszczę w następnym wpisie.

Osobiście podjąłem się na nowo nauki skryptów, tym razem z racji większej ilości czasu być może coś z tego wyjdzie :)

Gracz Matixo55 utworzył na serwerze freebuild własny OX oparty o tłoki - wkrótce wstawie parę ss, gracz Ternethor buduje dość sporo, choc mało też ukończył budować, stalker332 zbudowała statek, riffter zbudował łódź podwodną , Dominic_2000 farmę automatyczną z sklepem

Zbyt późno zacząłem zbierac materiały więc na razie skromnie w opisie u graczy (ekipa to też gracze gdyby kto pytał także dlatego umieściłem tu kilku z nich)
Niestety następny wpis pojawi się co najmniej za tydz lub nawet 2 (w najgorszym scenariuszu), chyba że uda się mi coś wykombinowac.
Udalo mi sie zebrac troche informacji na temat co sie dzialo ostatnio, takze na szczescie bedzie wpis :)

Trwają prace końcowe na Freebuildzie. Arekna PVP skończona, MobArena skończona (dobudowanie lobby + warp), Kodriarth ciężko pracuje nad Panelem Admina,.

Na skyblocku doszły nowe zadania, pierwsza faza sklepu z cenami zrobiona czekamy na reszte od azzazela ,aktualizacja samego pluginu skyblocka, mamy już pierwsze top 4 z ponad 200 lvl wyspy Wzrost graczy na samym skyblock, dochodzi do 8 (stałe 4).

Poza tym zaszly zmiany w administracji:  
Zmienil stanowisko na technika,  jest teraz glownym adminem, ja przeszedlem z glownego admina, na stanowisko architekta oraz redaktora ( nadal jako czlonek konwentu),   awansowal na kidmoderatora, podgrzybek jest teraz budowniczym ( wczesniej architekt), superrobo1972 - od teraz jako gracz, irvinalear jako gracz, stalker jako weteran, ladybestia jako weteran , minionko666 jako weteran , kacperxd2000pl jako gracz

Niestety w tym wpisie nie umieszcze informacji o ym co zrobili gracze, posiadam zbyt malo informacji na ten temat.
Niestety kronika aż do prawie końca września będzie uzupełniana o lakoniczne informacje, typu frekwencja, budynki, usprawnienia techniczne. Przez pracę nie mam czasu zbierać informacji i jednocześnie robić swoje na serwerze. Dopiero w październiku powrócę do szerszego uzupełniania.

Dziś jeszcze będę edytował ten post by dokończyć wpis kronikarski.

Wczoraj udało się sporą częścią admy spotkać w realnym świecie, udało się także zobaczyć z ,,delegacją'' z Kanady ;)

W ostatnim czasie udało się ukończyć przedłużenie ice race, paintball . Trwają prace nad słupami osadniczymi.

frekwencja skacze, ale jest to około 10 stałych osób, szczególnie dużo osób w godzinach nocnych od około 21 do 24. Patrząc względem ubiegłych miesięcy jest mały wzrost, największego się spodziewamy przy wrześniu (patrzac po ubiegłych latach zazwyczaj wzrost do stałych 20 graczy w pierwszych 3 tyg. września - potem nawet lepiej)
Mamy już uzbierane 976 diax na mclist, niedługo więc powinniśmy osiagnąć 1000. Dziś, bądź w weekend tj.18-19.08 zostanie oddany do użytku nowy spawn na freebuild. Kończymy wszelakie zaległe prace - w tym z reklamą. Trwają jeszcze prace nad eventem.

Frekwencja na razie bez zmian
Dziś na stanowisko helpera awansowała   . Dalej trwają prace nad eventem

Frekwencja trochę lepsza, poza tym mimo tego że nie udostępnialiśmy reklamy, pojawia się coraz więcej nowych osób. Prawdziwy wzrost liczby graczy jak już wspomniałem wcześniej, najpewniej we wrześniu.
To i ja od siebie coś dodam :D

Dziś została nam dana mapa do eventu, więc zaczniemy prace budowlane na gotowym terenie. Co nieco już jest przygotowane więc wystarczy wkleić. Trzymajcie kciuki aby wszystko fajnie wyszło :D

Dodam jeszcze, że dzisiaj zrobiłem graczom event OX, ludzi był tłum, na oko 10 graczy i bardzo się z tego ciesze :D.
Kto wie, może uruchomimy regularny mini event ox o ustalonej godzinie konkretnego dnia, ale to w niedalekiej przyszłości więc spodziewajcie się :D
Dziś przekroczono 1000 diax na mclist . Dodano strefe mroku - aktualnie trwają testy . Do eventu pozostało jeszcze zbudować drugą wioskę, poprawić wizualnie mapę oraz poustawiać questy.

Frekwencja coraz lepsza, ,,w skoku'' 19 osób (wzrost o prawie 50 proc.), spodziewamy się że niedługo będzie to co najmniej stała liczba graczy (obecnie stała wynosi 12 osób). Praktycznie zawsze przy końcu wakacji i wrześniu frekwencja mocno idzie w górę, patrząc po poprzednich latach.
Dzisiaj znalazlam swoj film promujacy serwer sprzed 6 lat :D bardzo milo sie zrobilo na sercu gdy pomysli sie o tym ze to juz 6 lat, i przez ten czas poznalam wlasnie na tym serwerze najlepszych przyjaciol ❤️ jeden nawet skomentowal film na jutubie :D czas leci :) i pomyslec ze mialam wtedy 13 lat

https://youtu.be/pZWFxmTt7C0 Link dla ciekawskich :)
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14