Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do przeszłości
Kciuk w dół 
ostrzegam że piszę jak zwykle(czyli bez wiekszego zastanawiania się jak napisać Język

Wszystko zaczęło się w 4 klasie technikum kiedy to musząc pisać sprawozdania na warsztaty tak mi sie nie chciało że szukałem czegoś niezbyt wymagającego akcji (chodzi o gre) ale czegoś w co można pograć bez większego zacięcia ;p

i tak oto natrafiłem na youtube na minecrafta, spodobały mi sie kolejki i minecarty Oczko

i tak oto zacząłem szukać launchera... znalazłem odpaliłem i oto ukazał mi się ekran Minecraft beta 1.5.1

no to pasuje zobaczyć co to jest :Duży uśmiech singleplayer odpalony i spoko Duży uśmiech

na następny dzień pisałem sprawozdanie i ze slavioxem gadałem na skype, oczywiście minecraft odpalony Duży uśmiech

i tak pokazałem (poprzez udostępnianie ekranu) slavioxowi minecrafta Język
no to pograłby we 2... więc jako iż mam 2 kompy w pokoju (2 gi to płyta główna z laptopa podpięta do wzmacniacza) to odpaliłem serwer...

i tak siedziałem w kopalniach i cieszyłem sie z minecartów i kopaniem cobla a slaviox budował mury obronne Duży uśmiech

wtedy też pojawił się KsiadzPROBoszcz Duży uśmiech i pojawił się problem wydajności pierwszej maszyny... 3 osoby na 512mb ramu i procku 1x1.8 nie wyrabiało

no to szybki skok do swojej kanciapy przeglądnąć czy nie ma jakiejś płyty głównej pod coś lepszego... jeb pentuim dual core(1 rdzeń/2 wątki) 2.4ghz 1gb DDRI i karta wifi, do tego zasilacz/dysk i to wszystko na kawałku tektury coby zwarcia nie zrobiło
szbko postawić linuxa i można odpalać...

i tak się zaczął serwer jeszcze bez nazwy Język
i tak też poznałem pluginy Duży uśmiech

no to skoro maszyna jest, serwer śmiga to można coś działać Oczko
po miesiącu gry grało kilka osób z klasy (serwer na 6 slotów i czasem ktoś nie mógł wbić ale wiecej slotów nie dałbym bo też maszyna by nie wyrabiała)
i tak też grał znajomy [mucek] który to za pomocą wtyków w różnych miejscach załatwił nam pierwszy serwer od dostawcy internetu SkyWare.pl
był to serwer... a bardziej wydzielone konto na serwerze DNS hostingodawcy Oczko

ciekawe było też to że osoba która dała nam serwer [1 z dyrektorów SkyWare] sama zaczęła grać w minecrafta odrazu kupując premium Duży uśmiech

w miedzyczasie wysypał się slaviox i poszedł na inny serwer(gdzie dostał moderatora) Język

jako że maszyna niby lepsza to jebs na 20 slotów...ale przy 10 graczach wywalało DNS'y klientom SkyWare
po około tygodniu dostaliśmy serwer który jest obecnie na obecnym adresie IP

i tak też oto powstało gry-skyware.ugu.pl i kolejna odsłona mapy[3cia]
ta wersja serwera nie twała długo bo w miedzyczasie powstawał zlepek nowych pluginów pod nową edycje Oczko
i tak oto doszło do nowej edycji (i tak też z osób grających z klasy technikum nikogo nie pozostało)

====================Pierwsza oficjalna edycja [4ta od początku]=======================
pamiętacie taki spawn który był we wnęce góry i schodziło się po schodkach i było się w mieście i były działki?
po lewej było drzewo życia a po prawej na koncu mobarena?? no to pamiętacie pierwszą oficjalną edycje na której zaczęli grać inni gracze niż koledzy z klasy z technikum Oczko

wtedy też doszło do zmian... slaviox wrócił, pojawiła się Lolika, kilka dni wczesniej pojawił sie pOKIEMON który tego dnia co pojawiła się Lolika dostał op'a Duży uśmiech

http://jaquba.blogspot.com/2011/11/eksperyment.html można poczytać co z tego wynikło Duży uśmiech

i ogólnie pojawiło się sporo nowych osób..

szczęcie twało jak długo to nie pamietam ale każdy lubiał zagrać Język

kolejną edycją była mapa przygotowana już w pełni przez slavioxa i pluginami też Oczko
no to że prace były przeprowadzone powstała 2 edycja gry-SkyWare (nowy wygląd forum, nowa mapa, nowe rangi, i wogóle miód malina)
mape można pamietać od wieży Eiffle'a(nie wiem jak sie to pisze) i wtedy to było tak że 45 slotów czasem było mało Duży uśmiech
na tej edycji ja sie wysypałem bo po aktualizacjach minecraft zaczął mi przegrzewać procka

i tak slaviox Lolika i 4zzazel (Azu/0VERKILL) zostali głównymi dowodzącymi a ja się sam zdegradowałem i minecraft poszedł w odstawke

później aż do teraz się nie wypowiem bo poprostu nie uczestniczyłem aktywnie w życiu serwera

to by było na tyle Oczko
Odpowiedz
Ahhhh piekne czasy i te wspomnienia Duży uśmiech
Odpowiedz
Skyware: The Origin Duży uśmiech
[Obrazek: SWvjpfp.png]
Odpowiedz
JAQUBA dobry post Uśmiech , przypomniałeś mi jak ja , w 1999 dzieciakom zrobiłem sieć lan na około 30 osób,tylko ze gra, to był, HALF LIFE, a później DOD 1,0 :2,0 3.1 itd. wtedy sąsiedzi mnie się pytali ,co ja z młodymi zrobiłem ze nawet na dyskotekę niechcą iść hehehe piękne czasy to były i ten internet neostrady dla wszystkich ,aż 6MB na 512 KB wysył , to kiedys była moc, dziś dzieciaki się postarzały i poszły na swoje, WSPOMNIENIA Z PRZESZŁOŚCI.
Odpowiedz
Hah pamietam ten spawn, najlepszy jaki byl, bez zadnych artystycznych detali Duży uśmiech
Wtedy to bylo zajebiscie, moze dlatego ze jeszcze gralem z zacieciem, a teraz to juz wszystko przeszlo...
Pamietam... pierwsza dzialeczke na tym serwerze dostalem od JAQUBY, o ile sie nie myle zapierniczal wtedy w czerwonej pelerynce na ktorej byla litera Q... (tak przynajmniej mi sie wydaje, chyba ze pomylilem z kims innym, ale watpie)

Pozniej (zeby nie bylo tak kolorowo) gdy bylem praktycznie uzalezniony od Minecraft i serwera Sky, pojawily sie problemy z komputerem. Otoz odpalajac launcher pojawial sie czarny ekran i tyloo :o
Dlugo nikt nie wiedzial czemu mi sie tak dzieje.... Chodzilem zalamany calymi dniami bo "Majnkraft" nie chcial mi odpalac. Kiedys usiadlem z samego rana na kompa i odpalilem Mc, o dziwo launcher zaczal chodzic i przez jakies 1,5 miecha kazalem wlaczac rano Minecrafta bo jak wroce ze szkoly to bede gral na Sky Duży uśmiech

Poznalo sie fajnych ludzi, od tamtej pory juz zaden serwer Minecraft nie liczyl sie tak jak SkyWare i tak juz zostalo do dzisiaj... Oczywiscie po drodze nie obylo sie bez "afer" z moim udzialem, nie raz probowalem zostawic Sky w zlosci, ale zawsze wracalo sie wlasnie tutaj... haha masakra Język

Piekne czasy Duży uśmiech

Chcialem jeszcze dodac, ze wlasnie dlatego nigdy nie powinno sie usuwac starych postow na forum, bo to w sumie taka historia Sky na "pismie" Duży uśmiech
Odpowiedz
tak było.
Odpowiedz
A obecnie prowadzona jest kronika serwera, zapraszam do wpisów, bo trochę głupio mi samemu ją zapisywać.

http://forum.gry-skyware.pl/watek-1797-p...l#pid15609
Odpowiedz
Miło zobaczyć te znajome stare nicki po tylu latach w jednej rozmowie!
Odpowiedz
no już chwile działamy na rynku Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości