Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do przeszłości
Kciuk w dół 
ostrzegam że piszę jak zwykle(czyli bez wiekszego zastanawiania się jak napisać :P ) 

Wszystko zaczęło się w 4 klasie technikum kiedy to musząc pisać sprawozdania na warsztaty tak mi sie nie chciało że szukałem czegoś niezbyt wymagającego akcji (chodzi o gre) ale czegoś w co można pograć bez większego zacięcia ;p

i tak oto natrafiłem na youtube na minecrafta, spodobały mi sie kolejki i minecarty ;)

i tak oto zacząłem szukać launchera... znalazłem odpaliłem i oto ukazał mi się ekran Minecraft beta 1.5.1

no to pasuje zobaczyć co to jest ::D singleplayer odpalony i spoko :D

na następny dzień pisałem sprawozdanie i ze slavioxem gadałem na skype, oczywiście minecraft odpalony :D

i tak pokazałem (poprzez udostępnianie ekranu) slavioxowi minecrafta :P
no to pograłby we 2... więc jako iż mam 2 kompy w pokoju (2 gi to płyta główna z laptopa podpięta do wzmacniacza) to odpaliłem serwer...

i tak siedziałem w kopalniach i cieszyłem sie z minecartów i kopaniem cobla a slaviox budował mury obronne :D

wtedy też pojawił się KsiadzPROBoszcz :D i pojawił się problem wydajności pierwszej maszyny... 3 osoby na 512mb ramu i procku 1x1.8 nie wyrabiało

no to szybki skok do swojej kanciapy przeglądnąć czy nie ma jakiejś płyty głównej pod coś lepszego... jeb pentuim dual core(1 rdzeń/2 wątki) 2.4ghz 1gb DDRI i karta wifi, do tego zasilacz/dysk i to wszystko na kawałku tektury coby zwarcia nie zrobiło
szbko postawić linuxa i można odpalać...

i tak się zaczął serwer jeszcze bez nazwy :P
i tak też poznałem pluginy :D

no to skoro maszyna jest, serwer śmiga to można coś działać ;)
po miesiącu gry grało kilka osób z klasy (serwer na 6 slotów i czasem ktoś nie mógł wbić ale wiecej slotów nie dałbym bo też maszyna by nie wyrabiała)
i tak też grał znajomy [mucek] który to za pomocą wtyków w różnych miejscach załatwił nam pierwszy serwer od dostawcy internetu SkyWare.pl
był to serwer... a bardziej wydzielone konto na serwerze DNS hostingodawcy ;)

ciekawe było też to że osoba która dała nam serwer [1 z dyrektorów SkyWare] sama zaczęła grać w minecrafta odrazu kupując premium :D

w miedzyczasie wysypał się slaviox i poszedł na inny serwer(gdzie dostał moderatora) :P

jako że maszyna niby lepsza to jebs na 20 slotów...ale przy 10 graczach wywalało DNS'y klientom SkyWare
po około tygodniu dostaliśmy serwer który jest obecnie na obecnym adresie IP

i tak też oto powstało gry-skyware.ugu.pl i kolejna odsłona mapy[3cia]
ta wersja serwera nie twała długo bo w miedzyczasie powstawał zlepek nowych pluginów pod nową edycje ;)
i tak oto doszło do nowej edycji (i tak też z osób grających z klasy technikum nikogo nie pozostało)

====================Pierwsza oficjalna edycja [4ta od początku]=======================
pamiętacie taki spawn który był we wnęce góry i schodziło się po schodkach i było się w mieście i były działki?
po lewej było drzewo życia a po prawej na koncu mobarena?? no to pamiętacie pierwszą oficjalną edycje na której zaczęli grać inni gracze niż koledzy z klasy z technikum ;)

wtedy też doszło do zmian... slaviox wrócił, pojawiła się Lolika, kilka dni wczesniej pojawił sie pOKIEMON który tego dnia co pojawiła się Lolika dostał op'a :D

http://jaquba.blogspot.com/2011/11/eksperyment.html można poczytać co z tego wynikło :D

i ogólnie pojawiło się sporo nowych osób..

szczęcie twało jak długo to nie pamietam ale każdy lubiał zagrać :P

kolejną edycją była mapa przygotowana już w pełni przez slavioxa i pluginami też ;)
no to że prace były przeprowadzone powstała 2 edycja gry-SkyWare (nowy wygląd forum, nowa mapa, nowe rangi, i wogóle miód malina)
mape można pamietać od wieży Eiffle'a(nie wiem jak sie to pisze) i wtedy to było tak że 45 slotów czasem było mało :D
na tej edycji ja sie wysypałem bo po aktualizacjach minecraft zaczął mi przegrzewać procka

i tak slaviox Lolika i 4zzazel (Azu/0VERKILL) zostali głównymi dowodzącymi a ja się sam zdegradowałem i minecraft poszedł w odstawke

później aż do teraz się nie wypowiem bo poprostu nie uczestniczyłem aktywnie w życiu serwera

to by było na tyle ;)
Odpowiedz
Ahhhh piekne czasy i te wspomnienia :D
Minecraft isn't just a game. It's an art form.   1f49c
Odpowiedz
Skyware: The Origin :D
[Obrazek: SWvjpfp.png]
Odpowiedz
JAQUBA dobry post :) , przypomniałeś mi jak ja , w 1999 dzieciakom zrobiłem sieć lan na około 30 osób,tylko ze gra, to był, HALF LIFE, a później DOD 1,0 :2,0 3.1 itd. wtedy sąsiedzi mnie się pytali ,co ja z młodymi zrobiłem ze nawet na dyskotekę niechcą iść hehehe piękne czasy to były i ten internet neostrady dla wszystkich ,aż 6MB na 512 KB wysył , to kiedys była moc, dziś dzieciaki się postarzały i poszły na swoje, WSPOMNIENIA Z PRZESZŁOŚCI.
Odpowiedz
Hah pamietam ten spawn, najlepszy jaki byl, bez zadnych artystycznych detali :D
Wtedy to bylo zajebiscie, moze dlatego ze jeszcze gralem z zacieciem, a teraz to juz wszystko przeszlo...
Pamietam... pierwsza dzialeczke na tym serwerze dostalem od JAQUBY, o ile sie nie myle zapierniczal wtedy w czerwonej pelerynce na ktorej byla litera Q... (tak przynajmniej mi sie wydaje, chyba ze pomylilem z kims innym, ale watpie)

Pozniej (zeby nie bylo tak kolorowo) gdy bylem praktycznie uzalezniony od Minecraft i serwera Sky, pojawily sie problemy z komputerem. Otoz odpalajac launcher pojawial sie czarny ekran i tyloo :o
Dlugo nikt nie wiedzial czemu mi sie tak dzieje.... Chodzilem zalamany calymi dniami bo "Majnkraft" nie chcial mi odpalac. Kiedys usiadlem z samego rana na kompa i odpalilem Mc, o dziwo launcher zaczal chodzic i przez jakies 1,5 miecha kazalem wlaczac rano Minecrafta bo jak wroce ze szkoly to bede gral na Sky :D

Poznalo sie fajnych ludzi, od tamtej pory juz zaden serwer Minecraft nie liczyl sie tak jak SkyWare i tak juz zostalo do dzisiaj... Oczywiscie po drodze nie obylo sie bez "afer" z moim udzialem, nie raz probowalem zostawic Sky w zlosci, ale zawsze wracalo sie wlasnie tutaj... haha masakra :P

Piekne czasy :D

Chcialem jeszcze dodac, ze wlasnie dlatego nigdy nie powinno sie usuwac starych postow na forum, bo to w sumie taka historia Sky na "pismie" :D
Odpowiedz
tak było.
Odpowiedz
A obecnie prowadzona jest kronika serwera, zapraszam do wpisów, bo trochę głupio mi samemu ją zapisywać.

http://forum.gry-skyware.pl/watek-1797-p...l#pid15609
,,lá atá inniu ann mo nasc amháin leis an domhan, crua ach mór bhfocal dleacht' ' 
 ó imreoirí do imreoirí
Odpowiedz
Miło zobaczyć te znajome stare nicki po tylu latach w jednej rozmowie!
Odpowiedz
no już chwile działamy na rynku :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości