Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System Gildi/Frakcji
Dla niego nie ma rzeczy nie możliwych, tego się nauczyłem przez te parę lat znajomości z nim, są jedynie rzeczy szybkie do napisania i dłuższe Uśmiech
Są skomplikowane, trudne ale nie ma niemożliwych Język

z tego zdania "plus małe osobiste działki" usunął bym słowo "małe" i będzie git (( zależy kto jak to rozumuje ale 5x5 to za mało ))
[Obrazek: 2js7vaB.png]
Odpowiedz
Pomysł był chyba na osobiste działki 15x15 więc raczej małe Uśmiech

A skoro twierdzisz że Jaquba podoła prawie wszystkiemu co tu napiszemy Uśmiech to mam jeszcze spostrzeżenie dotyczące wież

,,Co do wieżyczek tutaj tak szczerze mówiąc najlepiej zrobił opcję typu "wybierania" czy chcesz czy nie chcesz aby wieżyczka się utworzyła.

Wiele gildii lubi budować się pod ziemią tak że nikt nie wie, ten co przypadkiem ich odkryje potem bierze i sprzedaje kordy za odpowiednia cene jak pamiętam to właśnie tak zawsze było, w momencie kiedy będą stawiane wieżyczki każdy bd widział że w danym miejscu już jest jakaś gildia co nie do końca może być dobre zwłaszcza biorąc pod uwagę gildie która już będzie na serwerze z konkretnym eq a gildie które dopiero zaczną się tu zbierać''  by Cegła

Co do wybierania czy może powstać wieża w danym miejscu zgoda, gildia wyglądała by co najmniej dziwnie z tymi zapewne wieloma wieżami naokoło, więc tutaj albo rzeczywiście gracz sam by stwierdzał czy w danym miejscu ma powstać wieża albo byłaby ona dodatkiem kosztem surowców (jako dodatkowa obrona cuboida- być może także zwiększenie poweru gildii).
Co do gildii podziemnych , może tutaj jakiś odpowiednik takowej wieży, np. kula obsydianu naokoło ,,flagi'', tworzona na tej samej zasadzie co wieża.
,,lá atá inniu ann mo nasc amháin leis an domhan, crua ach mór bhfocal dleacht' ' 
 ó imreoirí do imreoirí
Odpowiedz
Ja mam tylko jedno pytanie. Czy po wprowadzeniu gildii byłby reset mapy?
Odpowiedz
jestem za tym żeby tylko zregenerować 'przekopany' teren (claimy i budowle na nich by zostały)

chyba że lepiej od nowa, czekam na wypowiedzi
Odpowiedz
To jest dość ciężki do rozstrzygnięcia problem, z 1 strony mamy w zasadzie nowy tryb który raczej będzie potrzebował świeżej mapy, z drugiej strony wielu dorobiło się niezłej fortuny już nie mówiąc o tym iż wielu pobudowało się w podziemiach więc regen mapy nieźle by im namieszał.

Proponuję w jakiś sposób dać pod tryb nową mapę i możliwość przeniesienia itów, dla wszystkich (stara i nowa mapa z tym samym eq) przez np. tydz..

Jedynym problemem byłaby utrata dotychczasowych budynków, ale myślę iż mało kto stworzył na serwie budynek jaki szkoda byłoby tracić, a z drugiej strony ludzie mieliby i tak łatwiejszy od zwykłego gracza start i szybko będą w stanie się zbudować, już nie pisząc o szybszym założeniu gildii.
,,lá atá inniu ann mo nasc amháin leis an domhan, crua ach mór bhfocal dleacht' ' 
 ó imreoirí do imreoirí
Odpowiedz
Ja np. nie chciałabym utracić swoich climów pewnie jak większość graczy, ale jeśli chociaż dostanę swoje item to mi będzie pasowało, ponieważ będę miała z czego odbudować swoje budowle
Odpowiedz
Mam pewien ciekawy pomysł, zróbmy na survivalu owe drużyny, niepotrzebny byłby budynek gildii.

Drużyny zrobiłoby się tak iż nad członkami drużyny wyświetlałaby się jej nazwa. 

Każda z drużyn miałaby swój własny herb. (to już się zaczyna dziać)

Stara Osada jest już tak rozrośnięta iż może uchodzić za miasto, wręcz stolicę survivalu, zostanie także przemianowana na Staros (dla wygody pisania) . Z racji jej statusu wyznaczone będzie miejsce na ,,ambasady'' drużyn, służące jako magazyny, miejsca rekrutacji, zbrojownie drużyn. (tu już też się zaczyna dziać)

Utworzony zostanie ranking drużyn zawierający  ilość złota posiadanego łącznie przez drużynę (złoto można by zdobyć na handlu lub zabijając ludzi z wrogiej drużyny-tak by najbardziej opłacało się bić pomiędzy drużynami).

Ilość członków w drużynie ograniczyłbym do 5 lub 6 osób.
 ó imreoirí do imreoirí
Odpowiedz
jakie itemy potrzebne do założenia klanu?
Odpowiedz
Myślę że stack diaxów oraz z 8 emerald. Diaxy na enchantowanym kilofie szybko ludziom wpadną a emeraldy są dość trudne do zdobycia o ile się nie znajdzie NPC , względnie są chyba tylko 3 biomy gdzie występują stąd tylko te kilka sztuk.

Zastanawiam się czy byłoby warto powiązać osady z drużynami tj. Założyciel osady mógłby kupić słup-punkt założycielski, tworzący ochronę pvp np. 150 kratek od słupa w każda stronę, ale żeby nie robić extra zamieszania słup ten byłby cholernie drogi tak by musiało się na niego złożyć z kilka osób.Słup lub pkt. założycielski byłby przypisany do osoby która go postawiła- oczywiści z możliwością przeniesienia właściciela.

I tu wkraczają drużyny, otóż właścicielowi osady dałbym prawo postawienia działki niczym na miastach (działka mogłaby mieć góra 30x30 kratek) tylko ze tutaj, mogłaby być kupiona jedynie przez drużynę poprzez kliknięcie i zapłatę w złocie (czyli tej kasie serwerowej) przez dowolnego członka drużyny.

Co zyskujemy poprzez te działki? Otóż to iż siedzib drużyn nie trzeba szukać po całej mapie a jedynie po osadach, po drugie skrzynie pośmiertne z pvp raczej nie będą problemem (walki beda poza obrębem osady no i wymusza to większą integrację z graczami). Obecnie nawet jak bywa z 20 osób na serwie najszybciej jest spotkać drugiego człowieka w osadzie.
 ó imreoirí do imreoirí
Odpowiedz