Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ogólne zasady trybu Survival.
#1

Ogólne zasady Trybu Survival
Wprowadzenie:

Tryb survival jest określany trybem przetrwania, wiąże się to z ogólnymi zasadami panującymi na serwerach survivalowych.


Komunikacja pisemna - czat:
Tryb Survival jest otwarty dla różnych grup wiekowych, dlatego też najważniejsza jest kultura wypowiedzi. Udostępniamy trzy rodzaje komunikacji przez czat:

1. Czat ogólny - jest to domyślnie ustawiony czat, skierowany do wszystkich graczy obecnych na trybie.  Na tym czacie zabrania się:
 • używania wulgaryzmów (niektóre wulgaryzmy zostały ocenzurowane, niemniej ocenzurowane słowo na czacie = użycie wulgaryzmu przez gracza, które również będzie karane)
 • używania pseudo-wulgaryzmów (to słowa bliskie wulgaryzmom, które są w sposób świadomy: przekręcane, upraszczane, zdrabniane, modyfikowane, itp.)
 • obrazy Gracza jak i jego środowiska (w tym wypadku środowiskiem oznaczamy jego rodzinę, miejsce pochodzenia, status społeczny)
 • prowadzenia ostrej kłótni
 • prowokowania do kłótni
 • omawiania treści niezgodnych dla danych grup wiekowych (treści pornograficzne, rasistowskie itp.)
 • wklejania linków z nieznanych źródeł
 • reklamowania innych serwerów jak i linków odnoszące się do serwerów
 • spamowania (mowa tutaj o wielokrotnym enterowaniu tych samych wypowiedzi oraz enterowania słów tworzących jakąś wypowiedź)
 • floodowania (ciągów znaków zbędnych lub bezsensownych: "xdddddddddddddd" "ffgndfospitvnopsivtj")


2. Czat grupowy - Plugin MCMMO udostępnia utworzenie czatu dla wybranych zaproszonych osób (są to treści niewidoczne dla osób z poza grupy oraz Administracji). 
Dlatego też Gracze należące do danego czatu grupowego powinni stosować się do zasad jakie występują w czacie ogólnym oraz mieć na uwadze fakt, iż Liter może wprowadzić własne dodatkowe zasady.

3. System prywatnej wiadomości /msg - jest to czat prowadzony przez dwie osoby (są to treści niewidoczne dla innych Graczy oraz Administracji)
W tym wypadku kultura wypowiedzi zależna jest od kultury Gracza.

Jeżeli dany Gracz nie stosuje się do w/w zasad w tym czasie gdy nie ma żadnej osoby z Administracji, Gracze są zobowiązani o zgłoszeniu tego faktu na Discordzie na kanale skarg jednocześnie wysyłając ScreenShota z dowodem.
Za nieodpowiednie zachowanie na czacie grupowym jak i systemie prywatnej wiadomości, Lider bądź Gracz jest zobowiązany do przedstawienia ScreenShota z dowodem.


Niszczenie terenu - grief:
Zabrania się:
 1. Niszczenia terenu wokół spawnu! (Jest to wizytówka trybu)


Niestosowny nick:
Niestosownym nickiem nazywamy wyrazy w nicku Gracza, które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.

Niestosowne nazwy tabliczek:
Są to wypowiedzi i wyrazy tworzone za pomocą tabliczek, które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.

Bugi/Błędy:
W Świecie Minecraft Bug jest usterką na podstawie samej gry, serwera bądź pluginu obecnie korzystającego, które są wykorzystywane przez graczy dla własnych bądź innych korzyści. 
Dlatego bugi są zabronione oraz surowo karane. 
 • Każdy Bug powinien być zgłoszony do Administracji w celu zweryfikowania oraz naprawienia.

Nielegalne oprogramowania/dodatki:
Są to programy lub dodatki zewnętrznie ułatwiające rozgrywkę w sposób niezgodny z przeznaczeniem trybu. Wykorzystywanie nielegalnych oprogramowań lub dodatków jest surowo zabronione oraz automatycznie banowane bez możliwości  ponownego odbanowania konta.

Wyjątkiem od tej reguły jest korzystanie z OptiFine oraz MiniMapy. 

Znikające przedmioty:
Administracja nie odpowiada za znikające przedmioty Graczy. 
Jednakże jeżeli jest spowodowane to winą serwera możemy zwrócić przedmiot bądź jego wartość.
Przed podjęciem oddania przedmiotu musimy się upewnić czy aby na pewno wyszło to z winy serwera. 
W tym celu weryfikujemy w jakim czasie przedmiot został utracony oraz czy w tym czasie wystąpiło zawieszenie (lag) serwera.

Przy globalnych zniknięciach przedmiotów spowodowane bezpośrednią winą serwera, o których wie Administracja otrzymujecie od nas pulę nagród w formie rekompensaty za utracone korzyści.

Ogólna kultura:

Na naszym trybie cenimy sobie kulturę jaką gracz reprezentuje lub powinien reprezentować. Zaufanie do Ciebie zależne jest od tego jak grasz.


Administracja może w każdej chwili zmienić bądź edytować regulamin.
Autor zastrzega sobie prawo do kopiowania oraz modyfikowania regulaminu bez jego wiedzy.
Regulamin wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.
#2
Aktualizacja 09.02.2019r. 
Zniesienie Punktów regulaminu:


Zabijanie innych graczy - PVP:
Na całej mapie survivalu jest uruchomiony tryb PVP. Jedyne miejsce chronione to spawn jak i claim gracza. Wszelkie chwyty dozwolone z wyjątkiem:
prośby o teleportacje Gracza pod pretekstem pomocy (czyli teleportowanie gracza do pułapki bądź ówczesnym przygotowaniu się do jego zabicia)
zabijania gracza przed lub po odbytym handlowaniuNiszczenie terenu - grief:
Zabrania się:

Zalewanie lawą lub wodą oraz uszkodzenie terenu przez TNT przy claimach.
Tworzenie claima wokół obecnego claima.


W przypadku naruszenia zasad, Gracz dotknięty nieszczęściem może prosić Administracje o sprawdzenie kto to zrobił oraz o częściową naprawę terenu (mowa o usunięciu lawy lub wody).
Administracja nie odpowiada za uszkodzenia budowy wychodzące poza claim Gracza.
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości