Gry-SkyWare.pl - Tworzymy z pasją

Pełna wersja: Kronika serwera SkyWare
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Prace nad eventem trwają, liczba sporządzonych już  questów rośnie, tak samo jak budynki i lokacje pod nie. Planowano otwarcie na następny weekend ale prawdopodobnie z racji sporej liczby spraw jakimi trzeba się zająć nie tylko na evencie, otwarcie przesunie się o parę dni. Rozpoczęto prace nad mapą pod wersję 1.13. W budowie jest nowy spawn pod-trybu działek. Nowy spawn freebuild dalej czeka na uzupełnienie tablic i hologramów z informacjami.

Frekwencja coraz lepsza, średnia graczy 14 w ,,skoku'' 22, przesunęły się też godziny szczytu, zamiast godzin około 17-22 jest to teraz zazwyczaj około 20-24

W ostatnim czasie sporo się nabudowałem, uzupełniłem też o kolejne tematy Bibliotekę administracji oraz parę innych tematów na forum, w planach dalszy rozwój. Być może jak czas i wena pozwolą stworzę jakis quest lub kilka na event. Być może czeka mnie budowa spawnu pod mapę na wersję 1.13.
Prace nad eventem już na ukończeniu. Spawn na survival 1.13 już gotowy. Złote myśli serwera zmieniły nazwę na Felieton serwerowy, będą pojawiały się odtąd w miarę regularnie.
Reklama graficzna na ukończeniu - pozostały poprawki orto i literówek, oraz niektórych grafik.
Być może szykują się pojedyńcze zmiany w administracji.
Wszedłem dziś na serwer i ukończyłem budowę najważniejszych obiektów eventowych (a tak naprawdę Jawmat3 ukończył wraz z pomocą KuroKichiku :D). Na tą chwilę mamy sporo roboty za sobą, zostały poprawki (ja jako projektant mapy eventowej + bliscy mi pomocnicy :D), rozpisywanie questów (Dereten wraz ze mną), zbudowanie punktów eksploracyjnych (ja i Jawmat3 i pomocnicy :D). Jestem bardzo zadowolony ponieważ do administracji wrócił G0gi (były moderator). Mam od niedawna problemy z czasem przez swoje życie prywatne, dlatego niestety trochę zaniedbuje swoje obowiązki na serwerze. Ale mam nadzieje, że się to z czasem zmieni, bo tak naprawdę nie chce opuszczać serwera :D

Dodam poprawke, bo nie tylko rozpisanie questow. A takze stworzenie do nich dialogow, wklepanie dialogow do npc, stworzenie regionow. Duza zabawy od strony technikow/skrypterow. Ale uwierzcie mi, warto czekac :D
W niedzielę tj. 23.09. o godzinie 19 wystartował serwer survival na wersji 1.13 . Kilka usprawnień jest jeszcze blokowanych przez brak niektórych pluginów w tym script na wersję 1.13.

Event który tworzymy już od dłuższego czasu czeka premiera, ale najpewniej w październiku, chcemy zrobić więcej zadań pobocznych i terenów do eksploracji.

Rozpoczęto prace nad serwerem RPG

Frekwencja po otwarciu survivalu bardzo się polepszyła. Na ukończeniu jest wreszcie długo wyczekiwana reklama.
Oj długooo, nie było tu wpisu, wręcz za długo :(

W każdym bądź razie od ostatniego wpisu udało się zrobić sporo, a w planach jeszcze więcej :)

Odświeżeniu większemu lub mniejszemu ulegnie forum, serwer Discord.

Z serwerów odświeżenie czeka serwer freebuild oraz o ile starczy czasu skyblock.

Reklama utworzona i wstawiona jest jej forumowa część. Wkrótce ruszy część społecznościowa.

Event rozwinął się w większy projekt który nadal realizujemy.
Zmiany na serwerze od ostatniego wpisu:
Przebudowano wnętrze LOBBY
Na FREEBUILD póki co bez większych zmian, zmiany w trakcie realizacji

RPG - pozostały jeszcze poprawki budowlane i kwestie techniczne

SURVIVAL - przez niedzielno-poniedziałkową przerwę techniczną ograniczono lagi - sytuacja nadal pod obserwacją , dodano wskaźnik śpiących graczy i zamiany nocy w dzień gdy przekroczy on połowę, dodano rtp, w planach jest dodanie nowych specjalnych mobów

SKYBLOCK
Wizualne:
1. Ogarnięte informacje dla graczy na spawnie
2. Utworzona wyspa rankingów gdzie dodać trzeba tylko topki z mcmmo. Rankingi wysp, kasy, długość przy życiu już są.
3. Ukończone dekorowanie strefy portu dla podniebnego statku.
4. Do dodania zostały NPCty z questami specjalnymi (8 sztuk)

Techniczne:
1. Punkty bloków zostały zmienione i dokładnie sprawdzone
2. Dodany kres 
3. Poprawiono działanie rankingów topek.
4. Dodany plug-in na własne szklarnie (w szklarni można hodować biomy) - jeszcze nie uruchomione dla graczy
5. Dodana grafika na spawnie głównym przy wyjściach oraz hologramy.


serwer -ogólne:
Administracja jak i serwer przeszła sporą reorganizację. 

Dziś wbito 1100 diax  na mclist.

Wczoraj oficjalny początek miasta budowanego przez graczy na survival o nazwie Staros (na cześć innego miasta graczy o tej nazwie sprzed kilku edycji). Póki co mieszkańcami są vansiara, mrowkaa, tynza, spedzio, panda2007, kamil2007, Dominic2000 i Fegorath.

Budowana jest także osada przez Rifftera, nerwoo, porcelanova oraz innych (tu niestety nie znam wszystkich mieszkańców).
Co prawda już połowa stycznia ale należałoby podsumować poprzedni rok.

Poprzedni rok zaczął się całkiem zwyczajnie, bez większych wydarzeń, jednak w okolicach lutego nastąpiła seria niefortunnych zdarzeń, serwer technicznie chodził nie najlepiej, przez co brakowało też nowości,  wpływ też miała zbyt późna decyzja o nowej edycji, lagi i brak zmian wystraszyły graczy, nawet tych co byli z nami od lat, około kwietnia a zwłaszcza maja już prawie nikogo nie było na serwerze.

Zaczęto w tym czasie pierwszą reorganizację serwera.

Większe wydarzenia nastąpiły w sierpniu i wrześniu gdzie zaczęto dokładnie planować rozwój serwera i zmieniać podejście w administracji (administracja pojawiała się coraz rzadziej na serwerze po prostu grając a to musiało się zmienić).
We wrześniu ruszył też tryb survival na wersję 1.13 która to wersja okazała się być na prawdę problematyczna.

Październik i listopad upłynął na kolejnej reorganizacji, zażegnywaniu wojen, konfliktów ale niestety także i na kłótniach. Od listopada widać za to powolny ale stały wzrost liczby graczy.

Swój pierwszy szczyt frekwencji serwer miał co raczej oczywiste w grudniowym tyg. świątecznym osiągając 23 osoby na samym trybie survival. Obecnie średnia się waha między 13 a 18 osób na samym trybie survival.
Na survivalu dodano dziś dodatkowe 2 home, trwają prace nad nowym freebuild - prawdopodobnie otwarcie nastąpi za 2 tyg.

 Na ukończeniu jest dodatkowa atrakcja-event na survivalu.

Frekwencja wynosi średnio 27 osób ze ,,skokami'' do 36.

Sprawy graczy:
W wyniku sporego napadu na osadę graczy opuściliśmy ją, budujemy się w całkiem innym miejscu, na mniejszym obszarze i dokładnie zaclaimowani, toteż kolejny napad nic by nie wskórał.

Swoją osadę nadal prowadzi Riffter, stan osobowy się pozmieniał trochę.

Swoje mini osady pozakładało także paru innych graczy
W dniu dzisiejszym dostałem Helpera
Ten wpis mimo iż po długim czasie będzie dość oszczędny.

Wykonano większość prac budowlanych na fbv2. Dodano nowe bossy na survivalu. Mclista najpewniej została już porzucona albo przynajmniej brak nad nią już nadzoru. Serwer przekroczył 1200 diax na owej liście i to chyba ostatni wpis o postępach na niej.

KADRY:

 12 luty 2019r.
  został przyjęty na stanowisko Helpera na okres 14 dni.
19 luty
  przestał pełnić funkcję Administratora Trybu. Jednakże nadal zostaje opiekunem Discorda.
Na stanowisko Admina Survivalu awansował  
21 luty
Zrezygnowałem z rangi architekta

Frekwencja różna, ale zazwyczaj 18-20 osób (część osób czeka na otwarcie fbv2 które już niedługo stąd zapewne słabsza frekwencja ostatnio)
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14