!! UWAGA !!


Zakończenie działalności na Forum - co oznacza, że forum nie będzie aktualizowane na bieżąco oraz WSZYSTKIE najnowsze informacje dotyczące serwera znajdziesz na naszym DISCORDZIE:

>>> KLIKNIJ TUTAJ BY PRZEJŚĆ NA SERWER DISCORD <<<

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wątek zamknięty 
Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ogólne zasady trybu Survival.
#1

Ogólne zasady Trybu Survival
Wprowadzenie:

Tryb survival jest określany trybem przetrwania, wiąże się to z ogólnymi zasadami panującymi na serwerach survivalowych.


Komunikacja pisemna - czat:
Tryb Survival jest otwarty dla różnych grup wiekowych, dlatego też najważniejsza jest kultura wypowiedzi. Udostępniamy trzy rodzaje komunikacji przez czat:

1. Czat ogólny - jest to domyślnie ustawiony czat, skierowany do wszystkich graczy obecnych na trybie.  Na tym czacie zabrania się:
 • używania wulgaryzmów (niektóre wulgaryzmy zostały ocenzurowane, niemniej ocenzurowane słowo na czacie = użycie wulgaryzmu przez gracza, które również będzie karane)
 • używania pseudo-wulgaryzmów (to słowa bliskie wulgaryzmom, które są w sposób świadomy: przekręcane, upraszczane, zdrabniane, modyfikowane, itp.)
 • obrazy Gracza jak i jego środowiska (w tym wypadku środowiskiem oznaczamy jego rodzinę, miejsce pochodzenia, status społeczny)
 • prowadzenia ostrej kłótni
 • prowokowania do kłótni
 • omawiania treści niezgodnych dla danych grup wiekowych (treści pornograficzne, rasistowskie itp.)
 • wklejania linków z nieznanych źródeł
 • reklamowania innych serwerów jak i linków odnoszące się do serwerów
 • spamowania (mowa tutaj o wielokrotnym enterowaniu tych samych wypowiedzi oraz enterowania słów tworzących jakąś wypowiedź)
 • floodowania (ciągów znaków zbędnych lub bezsensownych: "xdddddddddddddd" "ffgndfospitvnopsivtj")


2. Czat grupowy - Plugin MCMMO udostępnia utworzenie czatu dla wybranych zaproszonych osób (są to treści niewidoczne dla osób z poza grupy oraz Administracji). 
Dlatego też Gracze należące do danego czatu grupowego powinni stosować się do zasad jakie występują w czacie ogólnym oraz mieć na uwadze fakt, iż Lider może wprowadzić własne dodatkowe zasady.

3. System prywatnej wiadomości /msg - jest to czat prowadzony przez dwie osoby (są to treści niewidoczne dla innych Graczy oraz Administracji)
W tym wypadku kultura wypowiedzi zależna jest od kultury Gracza.

Jeżeli dany Gracz nie stosuje się do w/w zasad w tym czasie gdy nie ma żadnej osoby z Administracji, Gracze są zobowiązani o zgłoszeniu tego faktu na Discordzie na kanale skarg jednocześnie wysyłając ScreenShota z dowodem.
Za nieodpowiednie zachowanie na czacie grupowym jak i systemie prywatnej wiadomości, Lider bądź Gracz jest zobowiązany do przedstawienia ScreenShota z dowodem.
Istnieją Gracze, którzy irytują swoją postawą i zachowaniem, ale nie łamią regulaminu. Jedynym wyjściem jest ignorowanie gracza przez komendę 
/ignore nick.Niszczenie terenu - grief:
Zabrania się:
 1. Niszczenia terenu wokół spawnu! (Jest to wizytówka trybu)
 2. Zalewanie lawą lub wodą oraz uszkodzenie terenu przez TNT przy claimach.
 3. Tworzenie claima wokół obecnego claima.
W przypadku naruszenia zasad, Gracz dotknięty nieszczęściem może prosić Administracje o sprawdzenie kto to zrobił oraz o częściową naprawę terenu (mowa o usunięciu lawy lub wody).
Administracja nie odpowiada za uszkodzenia budowy wychodzące poza claim Gracza.Zabijanie innych graczy - PVP:
Na całej mapie survivalu jest uruchomiony tryb PVP. Jedyne miejsce chronione to spawn jak i claim gracza. Wszelkie chwyty dozwolone z wyjątkiem:
 1. prośby o teleportacje Gracza pod pretekstem pomocy (czyli teleportowanie gracza do pułapki bądź ówczesnym przygotowaniu się do jego zabicia)
 2. zabijania gracza przed lub po odbytym handlowaniu
 3. tworzenie pułapek za pomocą warpów sklepowych
Tworzenie sklepów:
Sklep powinien być:
 1. Bezpieczny dla kupujących (Jeżeli ktoś stworzy sklep pod zabijanie graczy lub będzie stwarzał ryzyko utraty życia gracza sklep zostanie usunięty a twórcę  sklepu spotka kara )
 2. Ogólnie dostępny. (Warp sklepu tworzy się za pomocą tabliczki w 1 linijce piszemy [sklep] a w 2 linijce warp jeżeli dobrze to zrobisz dostaniesz komunikat o utworzeniu sklepu)
 3. Dobrze zadbany (Sprzedawca powinien zadbać o dobrą atmosferę w swoim sklepie oraz co jakiś czas odświeżał swój asortyment by sklep nie "świecił pustkami" ) 

Sprzedawco bądź fer wobec innych i pamiętaj o tych  3 zasadach aby twój sklep sie rozwijał a nie podupadał


Przelew pieniędzy z multikont/ wykorzystywanie innych graczy w celach zarobkowych:
Zabronione jest przelewanie pieniędzy z multikont jak i wykorzystywanie innych graczy w celach zarobkowych.
Jest to sposób łatwego zarobku, który niszczy balans ekonomiczny na trybie. W tym wypadku pieniądze przelane będą odbierane, a konta z których dokonano przelew banowane.Niestosowny nick oraz skin:
Niestosownym nickiem oraz skinem nazywamy wyrazy w nicku Gracza oraz  skinie (forma graficzna) , które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.


Niestosowne nazwy tabliczek:
Są to wypowiedzi i wyrazy tworzone za pomocą tabliczek, które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.


Niestosowne nazwy przedmiotów:
Są to przedmioty nazwane znacznikiem (nametag), które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.


Wulgarne budowle:
Są to budowle, które łamią zasady kultury. W tym wypadku ich niestosowność jest zależna od zasad punktu 1. w regulaminie.


Bugi/Błędy:
W Świecie Minecraft Bug jest usterką na podstawie samej gry, serwera bądź pluginu obecnie korzystającego, które są wykorzystywane przez graczy dla własnych bądź innych korzyści. 
Dlatego bugi są zabronione oraz surowo karane. 
 • Każdy Bug powinien być zgłoszony do Administracji w celu zweryfikowania oraz naprawienia.

Nielegalne oprogramowania/dodatki:
Są to programy lub dodatki zewnętrznie ułatwiające rozgrywkę w sposób niezgodny z przeznaczeniem trybu. Wykorzystywanie nielegalnych oprogramowań lub dodatków jest surowo zabronione oraz automatycznie banowane bez możliwości  ponownego odbanowania konta.

Wyjątkiem od tej reguły jest korzystanie z OptiFine oraz MiniMapy. 

Znikające przedmioty:
Administracja nie odpowiada za znikające przedmioty Graczy. 
Jednakże jeżeli jest spowodowane to winą serwera możemy zwrócić przedmiot bądź jego wartość.
Przed podjęciem oddania przedmiotu musimy się upewnić czy aby na pewno wyszło to z winy serwera. 
W tym celu weryfikujemy w jakim czasie przedmiot został utracony oraz czy w tym czasie wystąpiło zawieszenie (lag) serwera.

Przy globalnych zniknięciach przedmiotów spowodowane bezpośrednią winą serwera, o których wie Administracja otrzymujecie od nas pulę nagród w formie rekompensaty za utracone korzyści.

Ogólna kultura:

Na naszym trybie cenimy sobie kulturę jaką gracz reprezentuje lub powinien reprezentować. Zaufanie do Ciebie zależne jest od tego jak grasz. Pamiętaj, że gra jest dla każdej grupy wiekowej.

Regulamin serwera:
Prócz ogólnych Zasad Survivalu, istnieje Regulamin Serwera który wprowadza ogólnikową mechanikę zasad jak i treści których nie znajdziecie tutaj, a również są istotne i brane pod uwagę. Administracja może w każdej chwili zmienić bądź edytować regulamin.
Autor zastrzega sobie prawo do kopiowania oraz modyfikowania regulaminu bez jego wiedzy.
Regulamin wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.
#2
Aktualizacja 09.02.2019r. 
Zniesienie Punktów regulaminu:


Zabijanie innych graczy - PVP:
Na całej mapie survivalu jest uruchomiony tryb PVP. Jedyne miejsce chronione to spawn jak i claim gracza. Wszelkie chwyty dozwolone z wyjątkiem:
prośby o teleportacje Gracza pod pretekstem pomocy (czyli teleportowanie gracza do pułapki bądź ówczesnym przygotowaniu się do jego zabicia)
zabijania gracza przed lub po odbytym handlowaniuNiszczenie terenu - grief:
Zabrania się:

Zalewanie lawą lub wodą oraz uszkodzenie terenu przez TNT przy claimach.
Tworzenie claima wokół obecnego claima.


W przypadku naruszenia zasad, Gracz dotknięty nieszczęściem może prosić Administracje o sprawdzenie kto to zrobił oraz o częściową naprawę terenu (mowa o usunięciu lawy lub wody).
Administracja nie odpowiada za uszkodzenia budowy wychodzące poza claim Gracza.
#3
Aktualizacja 29.06.2019r. 
Zmiany w regulaminie:
1. Dodano notkę w Komunikacja pisemna - czat:
2. Dodano nowe zasady w Niszczenie terenu - grief:
3. Dodano nowe zasady w Zabijanie innych graczy - PVP:
4. Rozbudowano zasady w Niestosowny nick oraz skin:
5. Dodano nową zasadę Niestosowne nazwy przedmiotów:
6. Dodano nową zasadę Wulgarne budowle:
7. Rozbudowano zasady w Ogólna kultura:
8. Dodano nową zasadę Regulamin serwera:

Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 30.06.2019r
#4
Aktualizacja 30.06.2019r. 
Zmiany w regulaminie:
Dodano nową zasadę odnoszącą się do Tworzenia sklepów

Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 30.06.2019r
#5
Aktualizacja 09.02.2019r. 
Zmiany w regulamine


Dodano nową zasadę odnoście przelewu pieniędzy z innych kont gracza.
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ogólne Zasady Trybu FreeBuild Dereten 0 2,222 30 Jun 19, 18:38
Ostatni post: Dereten

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości